Competition Location Year
World Championship  Ljubljana  YUGOSLAVIA  1965 
Name Assoc. Current Assoc. Gender Singles Doubles XD Team Competition_ID
ADMINIS Velta  CAN  CAN  Female  Qual  Qual  Qual  28  43 
AHMADIEH MALEK Sima  IRI  IRI  Female  Qual  Qual  Qual  31  43 
AKERMAN Judith  ISR  ISR  Female  Qual  Qual  Qual    43 
AKUETTEH Ernestina  GHA  GHA  Female  Qual  Qual  Qual  25  43 
ALEXANDRU-GOLOPENTA Maria  ROU  ROU  Female  QF  QF  Rd of 16  43 
ALLVIN Goran  SWE  SWE  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp    43 
ALSER Hans  SWE  SWE  Male  Rd of 32  Scratched  QF  43 
AMELIN Anatoly  URS  URS  Male  Rd of 32  Rd of 16  Rd of 32  43 
AMELINA-BALAISHITE Laima  URS  URS  Female  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 64  43 
AMOURETTI Guy  FRA  FRA  Male  Rd of 64  Scratched  dnp    43 
ANDERSON Fraser  WAL  WAL  Male  Qual  Qual  Qual  39  43 
ANDRE Christiane  SUI  SUI  Female  Qual  Qual  Rd of 32  20  43 
ANIC Ruzica  YUG  YUG  Female  Rd of 64  Rd of 16  Qual  43 
ANTAL Lajos  SUI  SUI  Male  Rd of 128  Rd of 64  Qual  24  43 
ARANGO Jorge Hernan  COL  COL  Male  Qual  Qual  Qual    43 
ARNDT Erich  FRG  FRG  Male  Rd of 128  Rd of 32  Qual  10  43 
ARSLANAGIC Vera  YUG  YUG  Female  Qual  Qual  dnp    43 
AVERIN Gennadi  URS  URS  Male  Rd of 64  Rd of 64  Rd of 64  43 
AYUB Mohd  PAK  PAK  Male  Qual  Qual  dnp  35  43 
BACHER Klaus  AUT  AUT  Male  Qual  Qual  dnp  21?  43 
BAHNERT-KRIEGELSTEIN Ingrid  FRG  FRG  Female  Rd of 64  Rd of 32  Scratched  43 
BAKKER Gerard Sr.  NED  NED  Male  Qual  Rd of 32  Rd of 32  20  43 
BAMGBADE SKELMON Solomon  NGR  NGR  Male  Qual  Rd of 64  dnp  37  43 
BANHIDY Eva  AUS  AUS  Female  Rd of 32  Qual  Rd of 32  14  43 
BAPTISTA Ana-Maria  POR  POR  Female  Qual  dnp  Scratched  23  43 
BARNES Chester  ENG  ENG  Male  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 64  43 
BARRIE Lesley  SCO  SCO  Female  Rd of 64  Qual  Qual  27  43 
BARSOUMIAN Marcel  LIB  LIB  Male  Qual  Scratched  dnp  40  43 
BAUREGGER Josef  AUT  AUT  Male  Rd of 128  Qual  Qual  21?  43 
BEHAN Michael  CAN  CAN  Male  Rd of 128  Scratched  Rd of 64  36  43 
BEITKHODA Cyrus  IRI  IRI  Male  Qual  Qual  dnp  12  43 
BELL Lesley  ENG  ENG  Female  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 64  43 
BENABOU Charles  MAR  MAR  Male  Qual  dnp  dnp    43 
BENCINI Arian  MLT  MLT  Male  Qual  Qual  dnp  43  43 
BENGELLOUN Abderahman  MAR  MAR  Male  Scratched  Qual  dnp    43 
BENGTSSON Stellan 1  SWE  SWE  Male  Rd of 32  Rd of 64  Qual  43 
BERCZIK Zoltan  HUN  HUN  Male  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 64  43 
BERNHARDT Carl-Johan  SWE  SWE  Male  Rd of 64  Rd of 16  Qual  43 
BESCHEWISCHKY Todor  BUL  BUL  Male  Rd of 128  Qual  Scratched  26  43 
BODEN Fernand  LUX  LUX  Male  Rd of 128  Qual  dnp  31  43 
BOGMANS Ria  NED  NED  Female  Rd of 64  Qual  Rd of 32  19  43 
BOITEUX Michele  FRA  FRA  Female  Qual  Qual  Rd of 64  15  43 
BOZORGZADEH Houshang  IRI  IRI  Male  Rd of 128  Rd of 64  Qual  12  43 
BRICENO VALVERDE Gerardo  ECU  ECU  Male  Qual  Scratched  dnp  42  43 
BUHAGIAR Godfrey  MLT  MLT  Male  Qual  Qual  dnp  43  43 
BUKIET Bernard  USA  USA  Male  Rd of 128  Rd of 32  dnp  23  43 
CACHIA Victor  MLT  MLT  Male  Qual  Qual  dnp  43  43 
CALINSKA-SZMIDT Danuta  POL  POL  Female  Rd of 16  QF  Rd of 64  11  43 
CAMPOS Joao  POR  POR  Male  Rd of 64  Qual  Scratched  22  43 
CARRINGTON-WEAVER Elsie  ENG  ENG  Female  Rd of 64  Qual  dnp    43 
CARSWELL James  SCO  SCO  Male  Rd of 128  Qual  dnp  30  43 
ZHANG Xielin/CHANG Shih-Lin  CHN  CHN  Male  QF  Runn-up  Runn-up  43 
CHEN Sheng-Hing  CHN  CHN  Male  Rd of 64  Rd of 16  dnp    43 
ZHENG Minzhi/CHENG Min-Chih  CHN  CHN  Female  QF  Winner  Rd of 16  43 
CHOI Luis  POR  POR  Male  Rd of 128  Rd of 64  Rd of 32  22  43 
CHOI Sung Ue  KOR  KOR  Male  Qual  Scratched  dnp  13  43 
ZHOU Yiling/CHOU Il-Ling  CHN  CHN  Female  Rd of 16  QF  Rd of 64    43 
ZHOU Lansun/CHOU Lan-Sun  CHN  CHN  Male  SF  SF  Rd of 32  43 
QIU Baoqin/CHOU Pao-Chin  CHN  CHN  Female  Qual  QF  Rd of 32    43 
CHRISTENSEN Britta  DEN  DEN  Female  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 64  17  43 
CHRISTODOULATOS Christos  GRE  GRE  Male  Qual  Scratched  Qual  34  43 
ZHUANG Zedong/CHUANG Tse-Tung  CHN  CHN  Male  Winner  Winner  SF  43 
COBIRZAN Gheorge  ROU  ROU  Male  Rd of 64  Rd of 64  Qual  11  43 
CONSTANTINESCU-ZELLER Ella  ROU  ROU  Female  Rd of 32  QF  Rd of 16  43 
CORDAS Zlatko  YUG  YUG  Male  Qual  Rd of 32  Rd of 64    43 
CORNIL Maurice  BEL  BEL  Male  Rd of 128  Qual  dnp  25  43 
DARBIN Ramona  IRI  IRI  Female  Qual  Qual  Scratched  31  43 
DETAILLE-CORNELIS Josiane  BEL  BEL  Female  Qual  Qual  Rd of 64  16  43 
DIAKAKIS Emmanuel  GRE  GRE  Male  Qual  Qual  dnp  34  43 
DIVAN Gautam  IND  IND  Male  Rd of 64  Rd of 64  Qual  16  43 
DJAYA Achmad  INA  INA  Male  Rd of 64  Qual  Rd of 64  28  43 
DOMICZ Andrzej  POL  POL  Male  Rd of 32  Rd of 64  dnp  17  43 
DOW James  SCO  SCO  Male  Qual  Qual  Qual  30  43 
DUBUS Francis  FRA  FRA  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  19  43 
DURAZZANO Sergio  ITA  ITA  Male  Qual  Scratched  dnp  41  43 
DUVERNAY Claude  SUI  SUI  Male  Qual  Qual  dnp  24?  43 
EBERL Josef  AUT  AUT  Male  Rd of 128  Qual  dnp  21  43 
EHTESHAMZADEH Husseyn Amir  IRI  IRI  Male  Rd of 64  Rd of 64  Qual  12  43 
EKUBAN Ebenezer  GHA  GHA  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  32  43 
ELYASVAND Iran  IRI  IRI  Female  Qual  Qual  Qual  31  43 
ESLAMI Mohsen  IRI  IRI  Male  Qual  Qual  Qual  12  43 
EVRARD Paul  FRA  FRA  Male  Qual  Rd of 64  Qual  19  43 
FAHAZI Janos  HUN  HUN  Male  Rd of 32  Rd of 16  dnp  43 
FAHNRICH Peter  GDR  GDR  Male  Qual  Rd of 16  Rd of 64  15  43 
FEDOROVA-GRINBERG Svetlana  URS  URS  Female  Rd of 16  Rd of 32  Rd of 32  43 
FELTEN Felix  LUX  LUX  Male  Qual  Rd of 64  dnp  31  43 
FENG Mengya/FENG Meng-Ya  CHN  CHN  Female  Rd of 64  SF  Rd of 32    43 
FOLDI-KOCZIAN Eva  HUN  HUN  Female  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 64  43 
FREILE ICAZA Jorge  ECU  ECU  Male  Scratched  Scratched  dnp  42  43 
FREUNDORFER Conny  FRG  FRG  Male  Scratched  Scratched  Scratched  10  43 
FUKAZU Naoko  JPN  JPN  Female  Winner  Rd of 16  SF  43 
GALLI Antonietta  ITA  ITA  Female  Scratched  dnp  Scratched  24  43 
GAZIC Enes  YUG  YUG  Male  Rd of 128  Rd of 64  Scratched    43 
GEAR Graham  WAL  WAL  Male  Qual  Qual  Rd of 64  39  43 
GEISSLER Gabriele  GDR  GDR  Female  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 32  10  43 
GIURGIUCA Dorin  ROU  ROU  Male  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 16  11  43 
GOLUBKOVA Evdokija  URS  URS  Female  Qual  Qual  Rd of 64    43 
GOMOLLA Ernst  FRG  FRG  Male  Rd of 128  Rd of 32  Rd of 16  10  43 
GOMOZKOV Stanislav  URS  URS  Male  Rd of 32  Rd of 64  Rd of 32  43 
GRIMM Marcel  SUI  SUI  Male  Rd of 128  Rd of 64  Rd of 32  24  43 
GUZMAN Vicente  ECU  ECU  Male  Qual  Scratched  dnp  42  43 
HAILANA  INA  INA  Male  Qual  Qual  dnp  28?  43 
HAMALAINEN Juha  FIN  FIN  Male  Qual  Qual  dnp  33  43 
HAMMOND Samuel  GHA  GHA  Male  Qual  Rd of 64  dnp  32  43 
HANI George  LIB  LIB  Male  Rd of 128  Qual  dnp  40  43 
HANSEN Else Marie  DEN  DEN  Female  Qual  Qual  Qual  17  43 
HANSEN Freddy  DEN  DEN  Male  Rd of 128  Rd of 32  dnp  14  43 
HANSEN Leo  DEN  DEN  Male  Qual  Rd of 64  dnp  14?  43 
HARANGI Sandor  HUN  HUN  Male  Rd of 32  Rd of 32  Qual  43 
HARCSAR Istvan  HUN  HUN  Male  Qual  Rd of 32  dnp    43 
HARRISON Ian  ENG  ENG  Male  Rd of 128  Rd of 32  Rd of 64  43 
HAWKINS Olive  SCO  SCO  Female  Qual  Qual  Qual  27  43 
HEINE Gunter  AUT  AUT  Male  Qual  Qual  Rd of 64  21?  43 
HEJMA-LUZOVA Marta  TCH  FRG  Female  Rd of 16  Rd of 16  QF  43 
HYLSKY Zdenek  TCH  TCH  Male  Qual  Rd of 32  dnp  43 
HOVESTADT-KALWEIT Doris  GDR  GDR  Female  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 64  10  43 
HRBUD Zeljko  YUG  YUG  Male  Rd of 128  QF  Qual  43 
HRISTOVA Anna-Maria  BUL  BUL  Female  Qual  Rd of 32  Scratched  13  43 
XU Yinsheng/HSU Yin-Sheng  CHN  CHN  Male  QF  Winner  dnp  43 
HU Daoben/HU Tao-Pen  CHN  CHN  Male  QF  Rd of 32  Rd of 32    43 
HUCKELKAMP Ib  DEN  DEN  Male  Rd of 64  Rd of 64  Qual  14  43 
HUY Van Ngoc  VIE R.  VIE R.  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp  18  43 
IBANEZ Jorge  ESP  ESP  Male  Qual  Qual  dnp  38  43 
IVAN Viorica  ROU  ROU  Female  Qual  Rd of 32  Qual  43 
IVANOVA Nadejda  BUL  BUL  Female  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 64  13  43 
JACKS Ethel  GHA  NGR  Female  Qual  Qual  Rd of 64  25  43 
JAGANNATH Gudalore  IND  IND  Male  Qual  Qual  dnp  16  43 
JAMINET Carlo  LUX  LUX  Male  Qual  Rd of 64  dnp  31  43 
JAQUET Monique  SUI  SUI  Female  Qual  Rd of 32  Qual  20  43 
JARVENPAA Liisa  FIN  FIN  Female  Qual  Qual  Rd of 64  30  43 
JAZVIC Ratimir  YUG  YUG  Male  Rd of 128  Rd of 64  Scratched    43 
JECMENICA Tatjana  YUG  YUG  Female  Rd of 64  Qual  Rd of 32  43 
JOHANSSON Christer  SWE  SWE  Male  Qual  Rd of 16  dnp    43 
JOHANSSON Eva  SWE  SWE  Female  Rd of 64  Qual  QF  12  43 
JOHANSSON Kjell  SWE  SWE  Male  Scratched  Scratched  dnp  43 
JULIENS Pierre  BEL  BEL  Male  Qual  Qual  Rd of 64  25  43 
JUN Duk Chi  PRK  PRK  Male  Qual  Rd of 16  dnp    43 
JUNG Kil Hwa  PRK  PRK  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp  43 
JUNG Ryang Woong  PRK  PRK  Male  Rd of 128  Rd of 16  dnp  43 
JURIK-HEIRITS Erzsebet  HUN  HUN  Female  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 32  43 
JUVANC Marija  YUG  YUG  Female  dnp  Qual  dnp    43 
KABIAWU Mustafa  NGR  NGR  Male  Qual  Qual  dnp  37  43 
KAHNS Gudrun  DEN  DEN  Female  Rd of 64  Rd of 32  Qual  17  43 
KAIB-LANG Christel  FRG  FRG  Female  Rd of 64  Rd of 32  Qual    43 
KALNINJ Zigmunds  URS  URS  Male  Rd of 128  Qual  dnp    43 
KAMARUDDIN Ratna  INA  INA  Female  Qual  Rd of 32  Qual  29  43 
KAN Loretta  POR  POR  Female  Qual  Rd of 32  Qual  23  43 
KARANDIKAR Sunanda  IND  IND  Female  Qual  Qual  Qual  21  43 
KARLIKOVA Jitka  TCH  TCH  Female  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 64  43 
KASMARA Hendra Latif  INA  INA  Male  Scratched  Rd of 64  dnp  28?  43 
KAWULUSANG Emma  INA  INA  Female  Qual  Qual  Qual  29  43 
KERN Bojan  YUG  YUG  Male  Qual  Rd of 64  Scratched    43 
KERR Robert  SCO  SCO  Male  Qual  Qual  Qual  30  43 
KHAU Bou  CAM  CAM  Male  Rd of 128  Qual  dnp  27  43 
KHODAIJI Farokh  IND  IND  Male  Rd of 128  Rd of 64  Qual  16  43 
KILDERRY Diane  AUS  AUS  Female  Qual  Qual  dnp  14  43 
KILDERRY Jim  AUS  AUS  Male  Qual  dnp  dnp  29  43 
KIM Chang Ho  PRK  PRK  Male  Rd of 64  Rd of 32  dnp  43 
KIM Chung Yong  KOR  KOR  Male  Rd of 64  Qual  dnp  13  43 
KIM Jung Sam  PRK  PRK  Male  Rd of 16  Rd of 64  dnp  43 
KIMURA Koji  JPN  JPN  Male  Rd of 16  QF  Winner  43 
KOKALJ Breda  YUG  YUG  Female  Rd of 64  Qual  Scratched    43 
KOLLAROVITS Stefan  TCH  TCH  Male  Qual  Rd of 32  dnp  43 
KOLLNER Conrad  AUT  AUT  Male  Rd of 128  Qual  Qual  21  43 
KONAKA Kei  JPN  JPN  Male  Rd of 32  QF  SF  43 
KONG Jose  POR  POR  Male  Rd of 128  Qual  Scratched  22  43 
KORPA Istvan  YUG  YUG  Male  Rd of 64  QF  Rd of 32  43 
KOTSIA Panagiota  GRE  GRE  Female  Qual  Qual  Qual  26  43 
KOWALSKI Roman  POL  POL  Male  Qual  Rd of 64  Qual  17  43 
KRAJZELJ Bozena  YUG  YUG  Female  Qual  Qual  Rd of 64    43 
KRALJ Janja  YUG  YUG  Female  Rd of 64  Qual  Scratched    43 
KRECKE Gaston  LUX  LUX  Male  Qual  Qual  dnp  31  43 
KRUSKIE Jerry  USA  USA  Male  Rd of 128  Rd of 32  dnp  23  43 
KULKARNI Neela  IND  IND  Female  Qual  Qual  Qual  21  43 
KUSINSKI Janusz  POL  POL  Male  Rd of 128  Rd of 64  Rd of 64  17  43 
LANCKMAN Frans  BEL  BEL  Male  Rd of 128  Qual  Rd of 64  25  43 
LANGSTEDT Lars  FIN  FIN  Male  Rd of 128  Qual  Rd of 64  33  43 
LAVASSANI Mohamed Reza  IRI  IRI  Male  Qual  Scratched  Scratched  12  43 
LE Van Tiet  VIE R.  VIE R.  Male  Rd of 128  Qual  dnp  18  43 
LEMKE Siegfried  GDR  GDR  Male  Rd of 64  Rd of 32  Qual  15  43 
LI Furong/LI Fu-Jung  CHN  CHN  Male  Runn-up  SF  Rd of 16  43 
LI Henan/LI Ho-Nan  CHN  CHN  Female  Rd of 32  SF  Rd of 16  43 
LI Li  CHN  CHN  Female  SF  SF  Rd of 32    43 
LIANG Lizhen/LIANG Li-Chen  CHN  CHN  Female  QF  SF  SF  43 
LIAO Wen-Ting  CHN  CHN  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp    43 
LIN Huiqing/LIN Hui-Ching  CHN  CHN  Female  Runn-up  Winner  Runn-up  43 
LISOWSKA Miroslawa  POL  POL  Female  Qual  dnp  dnp  11  43 
LIU Mei-Ying  CHN  CHN  Female  Qual  Rd of 16  Rd of 32    43 
LOK Lie Kim  INA  INA  Male  Rd of 128  Qual  Qual  28?  43 
LOUKA Maria  GRE  GRE  Female  Qual  Qual  Rd of 64  26  43 
LUCIC Nina  YUG  YUG  Female  Qual  Rd of 16  Scratched    43 
LUKACS-MATHE Sarolta  HUN  HUN  Female  Rd of 32  QF  Rd of 16  43 
LUTHJE Stig  DEN  DEN  Male  Qual  Rd of 64  Rd of 64  14  43 
MA Chin-Pao  CHN  CHN  Male  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 32    43 
MALADI AMBAR Lestari  INA  INA  Female  Qual  Qual  Qual  29  43 
MARINKO-KAPOSTIN Jenny  CAN  CAN  Female  Qual  Qual  Qual  28  43 
MARKOVIC Vojislav  YUG  YUG  Male  Rd of 16  Rd of 32  dnp  43 
MATOSSIAN Samuel  LIB  LIB  Male  Qual  Qual  dnp  40  43 
Mc DONALD Cliff  AUS  AUS  Male  Rd of 64  Qual  Rd of 32  29  43 
Mc LENNAN John  CAN  CAN  Male  Rd of 128  Qual  Qual  36  43 
MICHEILOFF Hans  FRG  FRG  Male  Qual  Scratched  Qual  10  43 
MIKO Vladimir  TCH  TCH  Male  Rd of 32  Rd of 16  QF  43 
MIKOCSIOVA-BOSA Irena  TCH  TCH  Female  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 32  43 
MOLINA Giuseppe  ITA  ITA  Male  dnp  dnp  dnp  41  43 
MORGAN Sandra  WAL  WAL  Female  Qual  Qual  Rd of 64  22  43 
NASIRI AMINI AZARM Dokht  IRI  IRI  Female  Qual  Qual  Qual  31  43 
NEALE Denis  ENG  ENG  Male  Rd of 128  Rd of 32  Rd of 32  43 
NEGULESCU Radu  ROU  ROU  Male  Rd of 128  Rd of 16  Rd of 16  11  43 
NETTLE Elizabeth  AUS  AUS  Female  Rd of 64  Qual  Qual  14  43 
NIEMINEN Maija  FIN  FIN  Female  Qual  Qual  Qual  30  43 
NIKOLIC Danica  YUG  YUG  Female  Qual  Qual  Rd of 64    43 
NOHIRA Takao  JPN  JPN  Male  Rd of 16  dnp  dnp  43 
NOVIKOV Nikolaj  URS  URS  Male  Rd of 128  Rd of 16  Rd of 64  43 
NOWORYTA Czeslawa  POL  POL  Female  Rd of 32  QF  Qual  11  43 
ODEN Lennart  SWE  SWE  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  43 
ODUNTAN Muftau  NGR  NGR  Male  Rd of 128  Qual  dnp  37  43 
OGIMURA Ichiro  JPN  JPN  Male  Rd of 32  QF  Rd of 64  43 
OGUS Irene  ENG  ENG  Female  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 32  43 
OHANNESSIAN Vahaken  LIB  LIB  Male  Scratched  Qual  dnp  40  43 
OLIVAR Martin  ESP  ESP  Male  Qual  Qual  dnp  38  43 
OSMANAGIC Dusan  YUG  YUG  Male  Qual  Rd of 64  Scratched    43 
PAISJARV Signe  URS  URS  Female  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 32  43 
PAK Sin Il  PRK  PRK  Male  Rd of 16  Rd of 32  dnp  43 
PAL BUN THON  CAM  CAM  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  27  43 
PALES Jorge  ESP  ESP  Male  dnp  dnp  dnp  38  43 
PALES Jose Maria  ESP  ESP  Male  Qual  Scratched  dnp  38  43 
POULOPOULOU Anta  GRE  GRE  Female  dnp  Qual  dnp  26  43 
PAPP Angela  HUN  HUN  Female  Rd of 32  QF  Qual  43 
PARK Chung Kil  KOR  KOR  Male  Scratched  Scratched  dnp  13  43 
PASCOE Leigh  AUS  AUS  Male  Rd of 128  Qual  Qual  29  43 
PAUN Gelu  ROU  ROU  Male  dnp  dnp  Qual    43 
PECORA Daniel  USA  USA  Male  Rd of 128  Rd of 32  Qual  23  43 
PECORA Patricia  USA  USA  Female  Qual  Qual  Qual    43 
PENTILLA Tapio  FIN  FIN  Male  Rd of 128  Qual  Qual  33  43 
PERSSON Bo  SWE  SWE  Male  Qual  Rd of 64  dnp    43 
PETERSEN Brian  DEN  DEN  Male  Qual  Rd of 64  Qual  14?  43 
PETRAC-MESEC Ivanka  YUG  YUG  Female  Qual  Qual  dnp    43 
PETRE Marie-France  BEL  BEL  Female  Qual  Qual  Rd of 64  16  43 
PETSCHE Sonja  AUT  AUT  Female  Qual  Qual  Rd of 64  18  43 
PEWNY Nicolas  SUI  SUI  Male  Rd of 128  Qual  Qual  24  43 
PHILLIPS Margaret  WAL  WAL  Female  Qual  Qual  Qual  22  43 
PIGNITSKY Laszlo  HUN  HUN  Male  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 32  43 
PIRC Cirila  YUG  YUG  Female  Rd of 16  Rd of 16  Rd of 16  43 
PLEUSE Lothar  GDR  GDR  Male  Rd of 128  Rd of 32  Rd of 64  15  43 
PORNACK Bernd  GDR  GDR  Male  Rd of 128  Rd of 16  dnp  15  43 
PURKART Vincent  FRA  FRA  Male  Rd of 128  Rd of 64  Qual  19  43 
QO Le Huong  VIE R.  VIE R.  Male  Qual  dnp  dnp  18  43 
QUAYE Emmanuel Aryee  GHA  GHA  Male  Qual  Rd of 64  Rd of 64  32  43 
QUAYE OKINE Ebenezer  GHA  GHA  Male  Qual  Rd of 64  Qual  32  43 
QURESHI Mazhar  PAK  PAK  Male  Qual  Qual  dnp  35  43 
RADICE Rag. Fernando  ITA  ITA  Male  dnp  Scratched  Qual    43 
RADICE-COLOMBO Isabella  ITA  ITA  Female  Qual  Qual  Qual  24  43 
RAMBERG Lis  DEN  DEN  Female  Qual  Qual  Rd of 32  17  43 
RAMBERG Niels  DEN  DEN  Male  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 32  14  43 
RANGANAYAKUULU Gudalore  IND  IND  Male  Qual  Qual  Qual  16  43 
RESLER Mirjana  YUG  YUG  Female  Qual  Rd of 32  Qual    43 
RETHI Adalbert  ROU  ROU  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp  11  43 
RICHTER Elke  GDR  GDR  Female  Rd of 32  Rd of 16  Qual  10  43 
RIOUAL-LE BRAS Martine  FRA  FRA  Female  Qual  Qual  Qual  15  43 
ROCHA Maria Joao  POR  POR  Male  Qual  Rd of 64  Qual  22  43 
RODRIGUES Michael  PAK  PAK  Male  Qual  Qual  dnp  35  43 
ROTH Jasenka  YUG  YUG  Female  Qual  Rd of 32  Qual    43 
ROTH Ratimir  YUG  YUG  Male  Qual  Rd of 32  Qual    43 
ROZSAS Peter  HUN  HUN  Male  Rd of 128  Rd of 32  Rd of 16  43 
RUDNOVA Zoja  URS  URS  Female  Rd of 64  Rd of 32  Rd of 64  43 
RUNDSTROM Lena  SWE  SWE  Female  Rd of 64  Qual  Qual  12  43 
SIMERL-SABALIAUSKAS Helen  CAN  CAN  Female  Qual  Qual  Rd of 64  28  43 
SAMUEL Dennis  WAL  WAL  Male  Qual  Rd of 64  dnp  39  43 
SANTOS ADENKUNLE Phillip  NGR  NGR  Male  Qual  Rd of 64  dnp  37  43 
SCHARFEGGER-LAUBER Friederike  AUT  AUT  Female  Rd of 64  Qual  Qual  18  43 
SCHMID Markus  SUI  SUI  Male  Qual  Qual  dnp  24?  43 
SCHOLER Eberhard  FRG  FRG  Male  SF  Rd of 32  Rd of 16  10  43 
SCHOLER-ROWE Diane  ENG  FRG  Female  Rd of 16  Rd of 16  Rd of 64  43 
SCHONEMEYER Wim  NED  NED  Male  Qual  Qual  Qual  20  43 
SCHOOFS Frans  NED  NED  Male  Rd of 128  Rd of 32  Qual  20  43 
SCIBERRAS Alfred  MLT  MLT  Male  Qual  Qual  dnp  43  43 
SKRIVANOU Loukia  GRE  GRE  Female  Rd of 64  Qual  Scratched  26  43 
SECRETIN Jacques  FRA  FRA  Male  Qual  Rd of 64  Rd of 64  19  43 
SEDELMAYER Josef  AUT  AUT  Male  Rd of 64  Qual  Rd of 64  21  43 
SEKI Masako  JPN  JPN  Female  QF  Runn-up  Winner  43 
SERRANO Juan Antonio  ESP  ESP  Male  Qual  dnp  dnp  38  43 
SHEPHERD Christine  AUS  AUS  Female  Qual  Qual  Rd of 64  14  43 
SIEBERT-TRUPKOVIC Margrit  FRG  FRG  Female  Rd of 64  Rd of 32  Qual  43 
SIMON-ALMASI Agnes  FRG  FRG  Female  Rd of 16  Rd of 32  Rd of 16  43 
SIVACEV Stefan  BUL  BUL  Male  Rd of 64  Qual  dnp  26  43 
SKUBLICKI Jerzy  POL  POL  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  17  43 
SOARES SILVA Delfin  POR  POR  Male  Rd of 128  Qual  Scratched  22  43 
SOEWINDO UTOMO Sugeng  INA  INA  Male  Qual  Rd of 64  Qual  28  43 
STANEK Jaroslav  TCH  TCH  Male  Rd of 32  Rd of 16  Rd of 32  43 
STAS Micheline  BEL  BEL  Female  Rd of 64  Qual  Rd of 64  16  43 
STECKLER André  SUI  SUI  Male  Rd of 128  Qual  dnp  24?  43 
STEFANOVA Elena  BUL  BUL  Female  Qual  dnp  Qual  13  43 
STEIN Wolfgang  GDR  GDR  Male  Qual  Rd of 32  Rd of 32  15  43 
STENCL Milan  YUG  YUG  Male  Qual  Qual  Rd of 64    43 
STEPANEK Rotislav  TCH  TCH  Male  Rd of 32  Rd of 32  Rd of 64  43 
STIPANCIC Anton  YUG  YUG  Male  Rd of 128  Rd of 64  Qual    43 
STIRLING Graeme  AUS  AUS  Male  Qual  Qual  dnp  29  43 
STIRN Michele  SUI  SUI  Female  Qual  Rd of 32  Qual  20  43 
STOJSIC Radmila  YUG  YUG  Female  Rd of 64  Qual  Rd of 64  43 
STRAUSS Carla  GDR  GDR  Female  Rd of 64  Rd of 16  Rd of 64  10  43 
STULEMEYER-ARTZ Ursula  NED  NED  Female  Rd of 64  Qual  Qual  19  43 
SU Kuo-Hsi  CHN  CHN  Male  Rd of 128  Rd of 64  Rd of 16    43 
SUGDEN Malcolm  SCO  SCO  Male  Qual  Qual  dnp  30  43 
SUNDERRAJ Usha  IND  IND  Female  Rd of 64  Qual  Qual  21  43 
SURBEK Dragutin  YUG  HRV  Male  Rd of 64  QF  Scratched  43 
SWEERIS Dell  USA  USA  Male  Rd of 64  Rd of 32  Scratched  23  43 
TAKAHASHI Hiroshi  JPN  JPN  Male  QF  QF  QF  43 
TERAN Janez  YUG  YUG  Male  Qual  Rd of 64  Rd of 64    43 
THOMAS Alan  WAL  WAL  Male  Rd of 128  Rd of 64  dnp  39  43 
TI Chiang-Hua  CHN  CHN  Female  Rd of 32  Rd of 16  QF    43 
TIJ Teck Song  CAM  CAM  Male  Qual  Qual  dnp  27  43 
TODJASUKMANA  INA  INA  Male  Qual  Qual  Qual  28  43 
TONG Emillia  POR  POR  Female  Qual  Rd of 32  Rd of 32  23  43 
TOSETTO Guido  ITA  ITA  Male  Qual  Scratched  dnp  41  43 
TRAN Canh Duoc  VIE R.  VIE R.  Male  Rd of 128  Qual  dnp  18  43 
TRAN Thanh Duong  VIE R.  VIE R.  Male  Qual  Rd of 64  dnp  18  43 
TUOMINEN Pentti  FIN  FIN  Male  Qual  Qual  dnp  33  43 
TURINA Boris  YUG  YUG  Male  Qual  Qual  Scratched    43 
TUTUROONG Isnoora  INA  INA  Female  Qual  Rd of 32  Rd of 64  29  43 
VAN DE WALLE Norbert  BEL  BEL  Male  Rd of 128  Qual  Rd of 64  25  43 
VAN DER HELM Bert  NED  NED  Male  Qual  Qual  dnp  20  43 
VARDANIAN Gegam  URS  URS  Male  Rd of 128  Qual  Rd of 64  43 
VECKO Edvard  YUG  YUG  Male  Rd of 16  QF  Rd of 16  43 
VELIKOV Peter  BUL  BUL  Male  Rd of 32  Rd of 64  Qual  26  43 
VELIKOV Todor  BUL  BUL  Male  Rd of 128  Rd of 64  Rd of 64  26  43 
VIALA Jacqueline  FRA  FRA  Female  Qual  Qual  Qual  15  43 
VLAICOV-MIHALCA Eleonora  ROU  ROU  Female  Rd of 32  Rd of 32  Qual  43 
VUKOSAVLJEV Dobrila  YUG  YUG  Female  Qual  Scratched  Scratched    43 
WALFRIDSSON Birgitta  SWE  SWE  Female  Rd of 64  Qual  Qual  12  43 
WANG Jiasheng/WANG Chia-Sheng  CHN  CHN  Male  Rd of 64  SF  QF    43 
WANG Zhiliang/WANG Chih-Liang  CHN  CHN  Male  Rd of 32  Runn-up  Rd of 32    43 
WETZEL-BUCHHOLZ Edit  FRG  FRG  Female  Rd of 16  Rd of 32  Rd of 16  43 
WIJNANTS Anne-Marie  NED  NED  Female  Qual  dnp  Qual  19  43 
WILCOX Michael  AUS  AUS  Male  Rd of 64  Qual  Rd of 64  29  43 
WILLINGER Elisabeth  AUT  AUT  Female  Qual  Rd of 32  Rd of 64?  18  43 
WILLINGER Henrike  AUT  AUT  Female  Qual  Rd of 32  Qual?  18  43 
WINDERLING Luciano  ITA  ITA  Male  dnp  dnp  dnp  41  43 
WRIGHT Brian  ENG  ENG  Male  Qual  Rd of 32  Rd of 64  43 
WRIGHT-SHANNON Mary  ENG  ENG  Female  Rd of 32  Rd of 16  Rd of 64  43 
YAMANAKA Noriko  JPN  JPN  Female  SF  Runn-up  QF  43 
YANG Chhor Nam  CAM  CAM  Male  Rd of 64  Rd of 64  dnp  27  43 
YOO Chin Kyu  KOR  KOR  Male  Rd of 64  Qual  dnp  13  43 
YU Changchun/YU Chang-Chun  CHN  CHN  Male  Rd of 16  SF  Rd of 64    43 
YU Yi-Tse  CHN  CHN  Male  Rd of 16  Rd of 16  dnp    43 
ZAMAN Farooq  PAK  PAK  Male  Qual  Qual  dnp  35  43 
ZOIDIS Panagiotis  GRE  GRE  Male  Qual  Scratched  Rd of 64  34  43 
ZRIMEC Tatjana  YUG  YUG  Female  Qual  Rd of 16  Scratched    43 
ZULPS Modris  CAN  CAN  Male  Qual  Qual  Qual  36  43 
ATHIMARITIS Apostolos  GRE  GRE  male          43 
ATHIMARITIS Apostolos  GRE  GRE  male      DNP  34  43 
MANDILAS John  GRE  GRE  male  Scratched  Scratched  Scratched  34  43 
ISOMURA Tsunao  JPN  JPN  Female  Rd of 32  Rd of 16  Rd of 64  43 
KIRIN Viktor  BUL  BUL  Male        26  43